
A citrom növény fejlődése
Az általunk ültetett citrom körülbelül 4. 5. évtől terem. Április májusban hozza az illatos virágot, amit méhek, poszméhek., sokféle repülő rovarok soroznak be. A virágok nagyobb része lepotyog, nem kötődik meg. Innentől kezdődik a termés növekedése, ami novemberre történik meg. Érett, fényes, sárga a külseje, a belseje finoman savanyú, lédús.
Biológiai növényvédelem mellett neveljük mind a citromot, mind a szamócát. Ez azt jelenti, hogy bizonyos kártevők ellen virágzás előtt és után kémiai szerrel védekezünk. A termés növekedése alatt hasznos állatokat alkalmazunk a kártevők ellen, amik visszaszorítják őket. Így a termés nem permetes, héja ehető. Kezeletlen, ami azt jelenti, hogy szedés után semmiféle vegyszerbe, viaszba nincs mártva.
A leszedett citrom hűtő aljában, hűvös helyen egy hónapig, de még tovább is eláll, néha átnézve a gyümölcsöket.
Miután a szedés megtörtént, ez általában január hónap metszés következik, a növénynek téli pihenő.
Jó tanácsok citrom növény otthoni tartására.
Tavasztól kezdve tartsuk a szabadban a növényeket napsütötte helyen. A lyukas aljú cserép lehet a földön is, hogy a felesleges víz ki tudjon folyni, mégis nedvesen maradjon. Tápoldatozni a citrus féléknek megfelelő oldattal lehet.
Téli tárolás a világos inkább hűvösebb garázs, kazánház helyen sikeresebb. Lakásban mindennapos párásítás mellett sikerül hát a növény teleltetése. A levelek ilyenkor lehullhatnak, tartsunk ki, a növény megmarad, kihajt tavaszra. Nagyobb idősebb bokrokat ritkítani lehetséges és kell is.